A Szentlélek nem kerül karanténba

KÉZEN FOGVA ISTEN ORSZÁGA FELÉ

– Azt gondolom, ez egy próbatétel. Sajnos ebből se nagyon tanul az ember… És valóban: egyszer – teljesen jogosan – el fogja érni az emberiség, hogy megtapasztalja az Isten haragját, mert nem tanulunk a saját hibáinkból, és Isten ,,leckéjéből”, amit feladott nekünk emberségből. Jó lenne legalább egy kettest összehozni, valahogy átcsusszanni az emberség-vizsgán… – mondja a járvány miatti karantén időszakában Makkai László pasztorálpszichológus atya. Az Új Misszió 2020 májusi számába került interjút sajnos a helyzet miatt telefonon kellett készítenünk. Videónkban néhány gondolat a teljes cikkből.

További részek a Kézen fogva Isten országa felé c. sorozatból:
– Kigyógyulni az embertelenségből ITT
– Megostorozott Európa ITT
– A Jóisten nem megy szabadságra IDE KATTINTVA

Ha tetszett, kérjük, használja a MEGOSZTÁS-gombot ? –, s öröm, ha feliratkozik hírlevelünkre.

KÖNYÖRÖGJÜNK!… – Járvány idején

Ha van egy perce, könyörögjünk együtt az Úrhoz a járvány idején fontos szándékokért. Fohászunk koncentrikus körökként szétterjedve érjenek a Teremtőhöz, s hallgattassanak meg. (Videónkat képkockákkal a Tisza ,,kíséri”)

A rovat további bejegyzéseiből:
Könyörögjünk:
… az egyházi oktatásért ITT
– …az új ,,felnőtt katolikusokért” ITT
…a kormánynál IDE KATTINTVA

Ha tetszett, kérjük, használja a MEGOSZTÁS-gombot ? –, s öröm, ha feliratkozik hírlevelünkre.

Magánmise, madárkántorokkal

,,Két-patak-parton, erdő közepén,
Zöld hegyek alján mondom a misém.
Belecsengenek, belezsonganak
Kántoros kedvű kicsi madarak.
Az erdőből is ide-idezeng
A tölgyek orgonája. Így még nagyobb a csend.”
Sík Sándor Erdei mise című verse visszaadja azt a hangulatot, melyet Tóth Gábor (füzéri plébános, PAPBÁCSIS rovatunk gazdája) gyönyörű fotói láttán érezhetünk. S bár a járványhelyzet miatt hívek ugyan nem voltak a környéken, azt viszont nem mondhatja, Gábor atya, hogy a madár se járt arra, hiszen mint írta: ,,A madarak voltak a kórus, a kántorom helyett. Ami feltűnt, hogy néhány énekesmadár a mise alatt néha egészen közel jött, mintha érezné, hogy ez itt nem egy turista szieszta.”
Persze a szomorúság is kicsendül a bejegyzésből: ,,21 éves papságom alatt először fordult velem elő, hogy a rögtönzött tábori misémen nem voltak jelen sem cserkészek, sem hittanosok, mint máskor, amikor a hordozható tábori miséző készletemet a természet lágy ölén bárhol bevetettem…

Szeretettel ajánljuk: – Katasztrófákban is velünk a Szűzanya ITT
 ,,Lehajlok a Szent humuszig” ITT
– Szentmise a Sajó-parton ITT

Ha tetszett, kérjük, használja a MEGOSZTÁS-gombot ? –, s öröm, ha feliratkozik hírlevelünkre.

Rendkívüli Urbi et Orbi-áldás, ,,családiasan”

A koronavírus-járvány nagy, közös keresztet rakott az egész emberiségre. Az eddig folyton hömpölygő tömeg a Szent Péter-bazilika előtti térről is karanténba vonult. Ám az elhagyott, esőáztatta téren mégis sokmillió lélek összegyűlt közösen imádkozni Ferenc pápával: a hívek családjaik körében a televízión keresztül kapták a teljes búcsúval járó, rendkívüli – mindannyiunkat Isten irgalmába ajánló – Urbi et Orbi áldást. Bejegyzésünk videójában az áldás megható pillanatai – ahogyan egy család megélte, alant pedig az írás pedig Ferenc pápa szavait idézi vissza.

A Szentatya gondolatai az áldás előtt – Szent Márk evangéliuma (4,35–41) szentírási részhez kapcsolódva:
„Aznap alkonyatkor” (Mk 4,35)… – így kezdődik a jelzett evangéliumi szakasz… Már hetek óta úgy érezzük, leszállt az este. Sűrű árnyékok borultak tereinkre, utcáinkra és városainkra; uralmuk alá hajtották az életeinket, mindent megsüketítő csönddel és vigasztalan ürességgel töltve el, amely minden dolgot megbénít jártában: érezni lehet a levegőben, észre lehet venni a gesztusokban, elárulják a tekintetek.
Rémültté és elveszetté váltunk. Akárcsak az evangéliumi szakaszban szereplő tanítványok, felkészületlenül miránk is ránk tört a váratlan és vad vihar. Ráébredtünk, hogy mindannyian ugyanabban a bárkában vagyunk, mind törékenyek és irányt vesztettek, ugyanakkor mégis fontosak és szükségesek vagyunk, mindannyian arra nyertünk meghívást, hogy evezzünk együtt, hisz mindannyiunknak szüksége van a kölcsönös támasznyújtásra. Olvassa tovább!

Kigyógyulni az embertelenségből…

NYERÉSZKEDÉS, A MÁSIK ELTAPOSÁSA –, FELELŐTLEN VESZÉLYEZTETÉSE…, ÖNZŐ, TÚLZOTT FELVÁSÁRLÁS…, ENGEDETLENSÉG… RÉMHÍRTERJESZTÉS… – csak néhány tünete az embertelenségnek, melyből jó lenne kigyógyulnia az emberiségnek… ,,…Bízunk abban, hogy Krisztus velünk van a bajban, a nyomorúságban, megpróbáltatásban… Szeretni akar minket és reményt adni. El kell fogadnunk a szeretetét –, nem pedig embertelenségbe süllyedve távolodni tőle… ”
Makkai László pasztorálpszichológus atya gondolatai a járvány vészhelyzet idején…

Háttérvideó – Handl: Messiás (részletek a Magyar Állami Operaház 2019/20-as – Keresztény évadként hirdetett – első bemutatójából. A felvételek a fotóriportereket invitáló próbán készültek.)
(A beszélgetés teljes anyaga az Új Misszió áprilisi számában olvasható.)
Sorozatunkból ajánljuk szeretettel:
– Négy évszakban kell megismerni egymást ITT

– Ne (mindig) tartsd oda a másik orcád ITT
– A becsület értéke – az aranytól a lyukas garasig ITT

Ha tetszett, kérjük, használja a MEGOSZTÁS-gombot ? –, s öröm, ha feliratkozik hírlevelünkre.

Szünetelnek a liturgiák – az MKPK közleménye

,,Isteni Szeretet anyja, segíts, hogy felismerjük és elfogadjuk az Atya akaratát, és megtegyük, amit Jézus mond majd nekünk…”

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia a rájuk bízottakért érzett felelősségtől vezérelve a koronavírus járvány Magyarországon való megjelenése miatt meghirdetett veszélyhelyzetben, visszavonásig a következő rendelkezéseket lépteti életbe – hacsak az illetékes megyéspüspök másként nem rendelkezik:

  1. A templomok mint a lelki feltöltődés és imádság helyei különösen is fontosak, ezért templomainkat nem zárjuk be. Mégis felelősen és körültekintően kell eljárni, ezért a nyilvános liturgia 2020. március 22., Nagyböjt 4. vasárnapjától a templomokban szünetel. Egyetlen kivétel a temetés, amelyet egyszerű formában, röviden kell megtartani.
  2. A paptestvéreket kérjük, hogy továbbra is tartsanak templomainkban vagy megfelelő kápolnában szentmiséket, tanúságot téve arról, amit a Katolikus Egyház Katekizmusa is tanít, hogy az Eucharisztia az Egyház életének középpontja (KEK 1343.). Olvassa tovább!

Ima járványok idejére

„Mert csak én tudom, mi a tervem veletek – így szól az ÚR –: jólétet és nem romlást tervezek, és reményteljes jövő az, amelyet nektek szánok. Ha segítségül hívtok, és állhatatosan imádkoztok hozzám, akkor meghallgatlak benneteket ”
(Jer 29, 12)

– Az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevében! Ámen
– Mindenható, örök Isten, hívők üdvössége, hallgass meg minket, amikor irgalmadat és segítségedet kérjük a betegségek, vírusok és járványok terjedésének napjaiban. Könyörülj népeden, hogy ha megérdemelte e csapásokat, jobbá váljon, ha pedig hitét teszed próbára, szilárdnak bizonyuljon a próbatétel idején.

Olvassa tovább!