A közösségi hálón kibújik belőlünk a kisördög


KÉZEN FOGVA ISTEN ORSZÁGA FELÉ
Felelősek vagyunk kimondott és leírt szavainkért!

,,Dühöngőnek” használjuk a facebookot. Mindenki – hívő, nem hívő egyaránt – türelmetlen, agresszív, bántó… Makkai László görögkatolikus pasztorálpszichológus atya nem olvas kommenteket, s azt javasolja, mi se nagyon tegyük, mert valahogy még nem tanultuk meg a közösségi háló etikus használatát. Ám talán ha minden hozzá-(be)szólás előtt elmondanánk egy gyors fohászt, már attól is szebb lenne a (virtuális) világ.

A közösségi portálok színterei egyfajta kiteljesedésnek, hiszen itt aztán kifejthetjük a véleményünket. A facebook sajnos gyakorlatilag mindent elbír – ostobaságot, trágárságot, bántó személyeskedést. Írhatsz persze szép gondolatokat jobbító szándékkal, de jellemzően lesz valaki, aki ebben is talál kivetnivalót, s ,,beszól”…

Olvassa tovább!

A keresztbe kapaszkodva

,,FACEBOOK-KATEKÉZIS” 1.

,,Vizsgáljatok felül mindent, a jót tartsátok meg” – idézi Szent Pált egy facebook-csoport adminisztrátora. Napjainkban nagy luxus lenne nem úgy tekinteni a világhálóra, a közösségi portálokra, mint az evangelizációban is hasznos felületre. Hál’ Istennek van is sok hitélet köré szerveződő csoport, ahol a tagok beszélgetnek, együtt gondolkodnak akár teológiai felvetésekről, együtt imádkoznak. Ám oda kell figyelni, hogy ne kerüljön ki ,,akármi”, s ebben segítenek – a szentpáli mottó alapján – az adminisztrátorok. A Katolikusok vagyunk csoport ,,irányítóit” kértük, mondják el, mit jelent számukra ez a tevékenység –, amelynek már önmagában a vállalása is hitvallás.

MIKLENOVICS ARANKA
✓ Gyakorló katolikus hívő vagyok. Ma, amikor a technika vívmányai elkerülhetetlenek, és az élet praktikusan a közösségi oldalakon zajlik, illetve ott terjed az információ, nem lehet a vallási területet ebből kihagyni.

Olvassa tovább!