Szilas Imre: Örvendjetek, vigadjatok… (a szerzővel)

…örömet szerezni az atyának

Hogy miért nem saját dallam került az első Beatmise végére az ,,Oh when the Saints” ismert dallama helyett, azt a szerző, Szilas Imre így indokolja:
– Nem azért, mintha nem lett volna saját zeném… De volt egy atya, Zöldi Sándor, aki nagy hatással volt rám – ő lett a bérmakeresztapám is –, s ő írta az ,,Örvendjetek, vigadjatok” kezdetű dal a szövegét…  Nagyon szerette ezt a spirituálét, és olyan boldogan hozta a szöveget. Azért raktam bele, hogy örömet szerezzek neki…

Szilas Imre mintegy 50 évvel ezelőtt írt Beatmiséjét mutatták be Balatonszabadi-Sóstón, a kápolna megújulásának ünnepe alkalmából.

Kapcsolódó videók: Üdvözlégy Mária – beatmiséből klasszikus ITT
– Szilas Imre: Szent vagy… – a szerzővel ITT
– Az első beatmise – beszélgetés Szilas Imrével

– The Saints – gospel-himnusz dixie módban ITT

Ha tetszett, megköszönjük, ha használja a MEGOSZTÁS-gombot ? Ha teheti, kérjük, támogassa lelki elmélyülését és sajtóapostolkodó igyekezetünket a lap megrendelésével, megvásárlásával. Köszönettel fogadunk adományokat az Új Misszió Alapítvány számlájára: OTP Bank, 11734004–20394981 

A dal szövege alább: 

Olvassa tovább!

Az első beatmise

OLYAN ÚJ VOLT, ÉS OLYAN FRISS…

– Óriási érzés, hogy még mindig beszél az emberekhez ez a zene, és nemcsak mint valami ritkaság vagy öreg múzeumi darab, hanem élő zeneként segíti most is az embereket közelebb az Istenhez. Ennél nagyobb ajándék nincs! – vallja Szilas Imre, (talán) a világ első beatmiséjének szerzője…. Több mint fél évszázada született művének 2019. júliusi ünnepi előadásán, Balatonszabadiban beszélgettünk vele.

Ajánlott videók: Üdvözlégy Mária – beatmiséből klasszikus ITT

A hit (beat)zenés ajándékai – 70. születésnapi beszélgetés Sillye Jenővel ITT
Csak egy gitár és én… – zenés beszélgetés Szarvas Péter atyával ITT 
– A Házigazdának szolgálva – Zenés beszélgetés Pipó Józseffel ITT

Ha tetszett, kérjük, használja a MEGOSZTÁS-gombot ? –, s öröm, ha feliratkozik hírlevelünkre.

Szilas Imre: Szent vagy… (a szerzővel)

Szilas Imre mintegy 50 évvel ezelőtt írt Beatmiséje szólalt meg Balatonszabadi-Sóstón, a kápolna megújulásának ünnepe alkalmából tartott hálaadó szentmisén, 2019. július 21-én.
Közreműködők: ÉNEK: Bányai Noémi, Dichter Dóri, Mikita Dorka Júlia, Rácz Vivien, Simon Zoltán, Szabó András, Szalkári Réka, Rózsásné Kubányi Andrea, Király Andrea; SZÓLÓGITÁR: Vigyinszki Máté; BASSZUSGITÁR: Ullmann Ottó; DOB Bardóczi Gyula, ORGONA: Szilas Imre

Szeretettel ajánljuk: – Üdvözlégy Mária – beatmiséből klasszikus ITT
– Örvendjetek, vigadjatok… – az első Beatmiséből ITT
– Sillye Jenő: Nap, hold, csillagok… ITT
– Szarvas Péter atya: Altató IDE KATTINTVA

Ha tetszett, kérjük, használja a MEGOSZTÁS-gombot ? –, s öröm, ha feliratkozik hírlevelünkre.

Üdvözlégy Mária – beatmiséből klasszikus

Szilas Imre mintegy 50 évvel ezelőtt írt Beatmiséjéből lett klasszikussá az Üdvözlégy Mária szinte minden hívő ember által ismert, gyönyörű dallama. Felvételünk Balatonszabadi-Sóstón készült, ahol maga a szerző orgonált.

További közreműködők: ÉNEK: Bányai Noémi, Dichter Dóri, Mikita Dorka Júlia, Rácz Vivien, Simon Zoltán, Szabó András, Szalkári Réka, Rózsásné Kubányi Andrea, Király Andrea; SZÓLÓGITÁR: Vigyinszki Máté; BASSZUSGITÁR: Ullmann Ottó; DOB Bardóczi Gyula.

Szeretettel ajánljuk:
– Sillye Jenő és barátai: Mária, jó Anyánk… IDE KATTINTVA
– Beteljesedett… Pipó József-Tűz Tamás Keresztútjának XII. stációja
– Három király – ősbemutató a plébánostól ITT

Ha tetszett, kérjük, használja a MEGOSZTÁS-gombot ? –, s öröm, ha feliratkozik hírlevelünkre.

,,Térkövezett” beatmise

Ünnep Balatonszabadi-Sóstón
Balatonszabadi-Sóstó Szent István-kápolnája 1938-ban épült. Tavasztól őszig minden vasárnap tartanak itt szentmisét (nyáron kettőt is), és jellemzően meg is telik – helyiekkel és az itt nyaraló hívőkkel – a fedett szabadtéri ,,templomhajó”. Rengetegen voltak azon a júliusi vasárnapon is, amikor a kápolna fejlődéséért adtak hálát a jelenlévők.

Mint megtudtuk, a helyiek változtatni szerettek volna azon, hogy eső esetén befolyt a fedett részen is a víz a padok alá, s a szentmisék résztvevői sárban tocsogtak, vagy  ha esküvő volt épp’ itt, a gyönyörű ruhákat kellett ,,megmenteni” a latyaktól. Ezért térkövezték a területet, a régi padok helyett pedig újakat készíttettek.

Olvassa tovább!