Isteni Irgalmasság kilenced – 1. nap

,,Azt kívánom, hogy legyen az Irgalmasságnak ünnepe.”

 Az Isteni Irgalmasság kilenced
(Nagypéntektől húsvét 1. hetének szombatjáig)
Szt. Fausztina naplójából: ..Jézus azt kívánja tőlem, hogy az Irgalmasság ünnepe előtt mondjak el egy kilencedet, melyet ma kell elkezdenem az egész világ megtéréséért és Isten irgalmának felismeréséért. – ,,Hogy minden lélek dicsérje jóságomat. Bizalmat kívánok teremtményeim részéről. Bátorítsd a lelkeket kimeríthetetlen irgalmam iránti nagy bizalomra. Ne féljen a gyenge, a bűnös lélek közeledni hozzám, még ha több vétke is lenne, mint amennyi homok van a földön, minden elmerül irgalmam mélységében.”
Jézusom, bízom Benned!

Kilenced az Isteni Irgalmassághoz
Ezt a kilencedet Jézus íratta le velem, s azt parancsolta, hogy az Irgalmasság ünnepe előtt mondjam el. Nagypénteken kell elkezdeni.
,,Azt kívánom, hogy e kilenc napon keresztül vezesd irgalmam forrásához a lelkeket, hogy erőt, enyhülést és mindenféle kegyelmet merítsenek belőle, amire szükségük van az élet küzdelmeihez, főleg pedig a halál óráján.

Olvassa tovább!

Nagyhét, versjegyzetekkel – 6. Nagypéntek

REMÉNYIK SÁNDOR: PILATUS
Pilátus az ítéletet kimondta… A kínszenvedést követő órákban minden elcsendesedett. Most mi is, ezekben a feszült várakozással teli csendes napokban, mélyedjünk el… Nekünk mit jelent Jézus, aki értünk, a mi bűneinkért adta életét?… Mi mit vétettünk ellene? Nehogy túl későn ébredjünk hibáinkra – mint Júdás vagy Pilátus!

A verset elmondja: Hortai Rita
(Felvételünk az alsózsolcai templomnál készült.)
Előző rész: Dsida Jenő-vers ITT
Következő rész: Kányádi Sándor-vers ITT

Szeretettel ajánljuk: Reményik Sándor: Akarom IDE KATTINTVA
Reményik Sándor: Valaki értem imádkozott IDE KATTINTVA

Ha tetszett, kérjük, használja a MEGOSZTÁS-gombot ? –, s öröm, ha feliratkozik hírlevelünkre.

Feldarabolt Passió

A miskolci képtár kuriózuma

A miskolci Herman Ottó Múzeum hat Csontváry-festményt őriz. Az egyik egy töredék a Passió című alkotásból, melyet valószínűleg maga a művész darabolt fel, mert a mű egészében nem tetszett neki, három kis részlet viszont igen. A háromból már csak egyetlen van meg – a Herman Ottó Múzeum képzőművészeti gyűjteményének értékes darabjaként. A mű történetéről Pirint Andrea művészettörténész beszél.

Kapcsolódó videó: Az öreg halász maga a sátán? IDE KATTINTVA

,,Miénk” Munkácsy Krisztus-trilógiája ITT 

Ha tetszett, kérjük, használja a MEGOSZTÁS-gombot ? –, s öröm, ha feliratkozik hírlevelünkre.