SZENT ANTALNAK – HÁLATÁBLA HELYETT Egy Szent Antal-éneket hallhatunk Mikita Dorka Júlia és Szaszák Zsolt előadásában, a miskolci mindszenti templomban.
Hálából Szent Antal oly sok segítségéért…
Kedves szentünk, kérünk, járj közben a hozzád fordulókhoz továbbra is!
Lassan vonulnak el a nézők szeme előtt a székesfehérvári órajáték legendás magyar királyokat ábrázoló figurái, míg a harangok a Boldogasszony anyánkat és egy középkori dallamot („O Pastor aeterne”) szólaltatnak meg. Videónk érdekessége, hogy nem várjuk végig a mintegy 5 perces szemlét, hanem kicsit felpörgettük a képkockákat, és így csak régi néphimnuszunk dallamsorában köszönt bennünket a harsonás, Szent István király, Szent Imre herceg, Szent László király, Szent Erzsébet, Szent Margit, Mátyás király és Beatrix királyné.
A Kelemen Didák minorita szerzetes erdélyi útján járó miskolci zarándokcsoport a csíksomlyói Szűzanyához is beköszönt. Másfél perc erejéig tartsunk velük. (2019 ősz)
CSÍKSOMLYÓ HUNGARIKUMMÁ LETT
„…a kegyhely elsődleges szerepe a hit őrzése, megerősítése és továbbadása. Szent VI. Pál pápa mondotta, hogy a kegyhelyek lelki klinikák, emellett az ősi kegyhelyeknek kultúramegőrző, identitáserősítő szerepük is van. Csíksomlyó szerepe továbbra is hitünk megőrzésére, erősítésére és továbbadására buzdít” – nyilatkozta egy helyen Urbán Erik OFM, az erdélyi ferencesek tartományfőnöke azzal a hírrel kapcsolatban, hogy 2020 májusában a csíksomlyói pünkösdi búcsút és kegyhelyet hungarikummá nyilvánították, elismerve ezzel is a hely egyedi, vallásos és közösségépítő jellegét, valamint a székelység több száz éves hagyományát, az egész Kárpát-medencei magyarság közös szellemi értékét.
Shut de door, Keep out de devil / Shut de door, Keep the devil in the night… Hajítsd ki az ördögöt! Valami ilyesmit jelenthet szabad fordításban a ,,Shut De Do” című dal első sora, mely a mai világban különösen is megfontolandó felhívás.
Arra is figyelmeztet a szöveg, hogy a Sátán egy elbűvölő gonosz, a lelkekre éhes, és ha nem hordod a szent páncélt, te leszel számára a desszert... Hallgassuk a lendületes dalt, s imádkozzunk minél többet az elbukni látszó emberiségért, hazánkért, s a világért…
A 2019-es solymári Gospel fesztiválon a Szegedi Ökumenikus Gospel Kórus és Zenekar énekelte ezt a dalt. Szeretettel ajánljuk: – Szabad a (keskeny) út ITT
– Shammak Solymárról – Oh Happy Day ITT
Ha tetszett, kérjük, használja a MEGOSZTÁS-gombot –, s öröm, ha feliratkozik hírlevelünkre.
Harsányi Lajos: A levita énekel című versének megzenésített változatát adják elő a gesztelyi Szent Mónika Imaközösség tagjai. A megható ének gyakran hangzik el papszenteléseken, papi jubileumok alkalmából. Gesztelyen Kormos Csaba atya ezüstmiséjén hallhattuk – , felvételünk később készült.
Kelemen Didák Emléknapot rendeztek a templom- és iskolaépítő minorita szerzetes halálának évfordulóján, 2018. április 28-án. A program része volt egy zenés irodalmi műsor is a miskolci minorita templomban, Hortai Rita szerkesztésében. Kisvideónkban az ebben az előadásban elénekelt Szeretethimnuszt hallhatják.
Elkezdődött a visszaszámlálás – és a regisztráció – a 2020-as Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra. Nem tudhatjuk, hány nap lesz még hátra, amikor Önök épp’ megtekintik a videót, de miután a szeptember 13-án a Szent István bazilika előtt jelenlévők 10-től közösen visszaszámoltak, pontosan – lévén majd szökőév – 366 nap volt. Ha valaki a ,,forrásnál” szeretné pontosítani ezt az információt, keresse meg a bazilika előtti visszaszámláló emlékpont óráját –, s hátha belefér egy rövid szentségimádás is…
Kisvideónkban pár percnyi összefoglaló a Szent István bazilika előtt megtartott ,,visszaszámláló” ünnepi rendezvényről – benne az eucharisztikus dallal, s részletekkel az elhangzott beszédekből.
Kis zenei keretben részlet Beer Miklós püspök elgondolkodtató, ám szigorú – valljuk be, nem szívesen hallgatott – szavaiból a solymári gospel fesztivál szentmiséjén. A legtöbben minden bizonnyal inkább elkullognának lehajtott lélekkel, mint a gazdag ifjú… Pedig gondoljunk csak bele, mennyire igaz gondolatok! (Solymár, Gospel fesztivál 1. – 2019)
Hogy miért nem saját dallam került az első Beatmise végére az ,,Oh when the Saints” ismert dallama helyett, azt a szerző, Szilas Imre így indokolja:
– Nem azért, mintha nem lett volna saját zeném… De volt egy atya, Zöldi Sándor, aki nagy hatással volt rám – ő lett a bérmakeresztapám is –, s ő írta az ,,Örvendjetek, vigadjatok” kezdetű dal a szövegét… Nagyon szerette ezt a spirituálét, és olyan boldogan hozta a szöveget. Azért raktam bele, hogy örömet szerezzek neki… (Szilas Imre mintegy 50 évvel ezelőtt írt Beatmiséjét mutatták be Balatonszabadi-Sóstón, a kápolna megújulásának ünnepe alkalmából. )
Ha tetszett, kérjük, használja a MEGOSZTÁS-gombot –, s öröm, ha feliratkozik hírlevelünkre.
A cookie-k segítenek szolgáltatásaink biztosításában. További információ itt! Szolgáltatásaink igénybevételével Ön beleegyezik a cookie-k használatába. Ok!