,,A csalán nem gonosz, csak csípősségével figyelmeztető…” Tompa Mihály Virágregék című versgyűjteményének új kiadását mutatja be szerkesztője, Imolay Lenkey István, s részletek hangzanak el a Csalán c. versből, Mikita Dorka Júlia felolvasásában. A videót és a könyvet Repity Aranka akvarellképei színesítik.
(Felvételünk 2016 őszén készült: Tompa-napot tartottak a miskolci Tompa Mihály könyvtárban a költő születésének 199. évfordulója alkalmából.)
(Köszönettel vesszük a megosztást, s örömmel várjuk feliratkozását hírlevelünkre.)
A videó és a beékelt fotók segítségével betekintésre hívunk a Magyar Katolikus Karizmatikus Megújulás XXVII. Országos Találkozójának hangulatába: Csiszér László és a helyi dicsőítők a Tegyél engem pecsétnek című dalt éneklik a közbenjáró imádságok és James Murphy dicsőítő gondolatai alatt. (2018. október 27., Miskolc)
(Köszönettel vesszük a megosztást, s örömmel várjuk feliratkozását hírlevelünkre.)
A Keresztény Értelmiségiek Szövetsége miskolci csoportja olyan miskolciaknak ítéli oda a Kartal-Veczán.díjat, akik mindenki számára példaadóan adják tovább keresztény, nemzeti szellemiségüket, s akiket az egész város tisztelete övez.
A Magyar Katolikus Karizmatikus Megújulás XXVII. Országos Találkozója, 2018. október 27., Miskolc
A Szentlélek Oázisává válik a miskolci Generali Aréna 2018. október 27-én: ott rendezik – Jézus az Élet! „Nélkülem semmit sem tehettek” (Jn 15,5) mottóval – a Magyar Katolikus Karizmatikus Megújulás XXVII. Országos Találkozóját.
A fő előadó Jim Murphy, az ICCRS (a katolikus karizmatikusok vatikáni székhelyű világszervezete) elnöke, aki 1992-ben Isten indítására hátára vett egy majd’ kétméteres keresztet, és keresztülgyalogolta vele az Egyesült Államok területét, óceántól óceánig. Közben imádságát és szenvedését hazája és a világ megtéréséért ajánlotta fel.
,,…Az ördög nem akarja, hogy őt elismerjük, azt akarja csak, hogy szolgáljunk neki.
Megpróbálja lerontani Isten teremtését, ráveszi az embert, hogy szidja az Urat. “
Van már vagy két évtizede is annak, hogy a gönci református lelkésszel a káromkodás megvetendő szokásáról beszélgettünk. A helyzet azóta sokat romlott, már nem csak indulatból jönnek a rút szavak, hanem szinte részei lettek a hétköznapi beszédnek. Sajnos van miért feleleveníteni ezt az írást.
„Csak a tehetetlen ember káromkodik.” Ez volt Madarassy Kálmán első mondata, mikor megtudta, miért is kerestem fel.
„Légy türelmes mindenekhez, nemcsak a hatalmasokhoz, hanem a hatalom nélküli szükölködőkhöz is. Légy alázatos is, hogy az Isten téged felmagasztaljon itt és a jövendőben. Légy bizony mértékletes, hogy mértéken túl senkit ne büntess… Légy szelíd, hogy az igazságnak soha ellene ne állj. (…) Légy szemérmetes, hogy a gonosz kívánság valamennyi fertőjét elkerüljed….” Olyanok Szent Istvánnak e sorai, mintha csak a Tízparancsolatot olvasnánk más szavakkal fogalmazva – vetem fel Szarvas Péter atyának, a miskolci Szent Anna-templom plébánosának.
…a felvetésre, hogy az idősebb és a fiatalabb generáció között néha elég nagy az ellentét, Sumi néni is ráerősít: – Én is tapasztalom még keresztény körökben is a panaszt panasz hátán. Az idős szidja a fiatalt, a fiatal az időst. Nem látjuk egymásban a testvért! Másrészt viszont, ha átszakad a gát, ez a két korosztály – gondoljunk a nagyszülő-unoka viszonyra – nagyon jól megérti egymást… – mondja a 75 éves Sumalán Máriai, aki ,,teljes értékű”, regisztrált résztvevőként volt jelen az egerszalóki ifjúsági lelkigyakorlaton.
Alkoholizmusból szabadító ige
A nyugdíjas védőnő arról is őszintén mesél, hogy alkoholista volt, s egy nagyon ,,nyomorult állapotában” bevonzotta egy templom, ahol az Úr Jézus Krisztus azzal az igével szabadította meg, hogy ,,elég neked az én kegyelmem”…
(Köszönettel vesszük a megosztást, s örömmel várjuk feliratkozását hírlevelünkre.) (Cikk az Új Misszió augusztusi számában.)
– Mostanában sokat gondolkodom azon, miért volt az opera ezelőtt 100-200 évvel olyan népszerű, hogy még a péklegény is fütyülte a dallamait az utcán. Akkor még nem valamiféle kiváltságosok műfaja volt, hanem széles tömegekhez tudott szólni. Az elmúlt 7 évben a Bartók Plusz Operafesztivál azt a küldetést vállalta, hogy a világ zeneszerzőit ösztönözze: keressék meg az utat a mai közönséghez – mondja Kesselyák Gergely, a Bartók Plusz Operafesztivál – középiskolai tanulmányait a piaristáknál végző – igazgatója. A mostani operák sikerének/sikertelenségének titkát részben abban látja, hogy témájukban tudnak-e aktuális erkölcsi tanításokat felmutatni – ahogy tette saját korában pl. a Don Giovanni. A videóinterjúban az operafesztivál ,,egyházi szeletéről” beszél.
Az illusztrációként használt fotókat Dobos Klára és Mikita Gábor készítette
(Köszönettel vesszük a megosztást, s örömmel várjuk feliratkozását hírlevelünkre.)
A cookie-k segítenek szolgáltatásaink biztosításában. További információ itt! Szolgáltatásaink igénybevételével Ön beleegyezik a cookie-k használatába. Ok!