Bizánci zene és ,,Bartókiádák”

– Bartók zenei hagyatékában a legkevésbé ismert területet kórusművei jelentik –, hat férfikara különösen ritkán hallható. Ezen szeretnénk változtatni, megvalósítva egy régebbi tervünk: a 2016-17-es Bartók-évforduló kapcsán a férfikari műveket parasztzenei környezetbe helyeztük, s Szokolay Dongó Balázs népzenész közreműködésével szólaltatjuk meg – meséli Bubnó Tamás, a 15 éves Szent Efrém Férfikar művészeti vezetője. Interjúnkban Bartókról, Bartók-művekről, s arról, hogyan jött a bizánci zene mellé ez az izgalmas kirándulás…

Ha tetszett, kérjük, használja a MEGOSZTÁS-gombot ? –, s öröm, ha feliratkozik hírlevelünkre.

Korábbi videónk az együttesről: Béres legény és ángyom asszony…

Béres legény és Ángyom asszony

A Szent Efrém Férfikar ,,Bartókiádáján”…

… népdaléneklés a közönséggel. A 15 éves Szent Efrém Férfikar (Bubnó Tamás vezetésével és Szokolay Dongó Balázs népzenész közreműködésével) a miskolci Zenepalotában is előadta Bartók műsorát 2017-ben.

A gyönyörűen megszólaltatott Bartók-férfikarok mellett a közönségnek az is élmény volt, hogy együtt énekelhette a kórussal pl. a Béres legény, jól megrakd a szekered…, az Aj, sirass édesanyám… vagy az Ángyom asszony kertje, bertje… c. népdalokat. Lehet itt is együtt énekelni 🙂

Kapcsolódó videók: Bizánci zene és ,,Bartókiádák” ITT

Ha tetszett, kérjük, használja a MEGOSZTÁS-gombot ? –, s öröm, ha feliratkozik hírlevelünkre.