Vallásközi párbeszéd a bűnről 5. – Sulok Zoltán muszlim tanító

Kódolt erkölcs – Sulok Zoltán muszlim tanító gondolatai
,,Segítsétek egymást a jócselekedetben, de ne legyetek egymás segítőtársai a bűnben és az ellenszegülésben. Ez a Koránban teljesen általánosan van megfogalmazva, vallástól függetlenül, emberekre vonatkoztatva…”

Történelmi eseménynek mondhatjuk azt a találkozót, ahol nyolc vallás képviselői beszéltek bűn és bűnbocsánat felekezetükre vonatkozó tanításáról.
A legnagyobb ellenségünk a tudatlanság – mondta köszöntőjében a szervező, Szurasenkó Dániel a Miskolci Galériában megtartott rendezvényen. – Ha megismerjük egymás kultúráját, sokkal könnyebb lesz az elfogadás is. Fontos, hogy vallási hovatartozás nélkül, emberként tekintsünk a másikra és működjünk együtt olyan dolgokban, amelyek építeni tudják ezt a világot…

Ha tetszett, kérjük, használja a MEGOSZTÁS-gombot ? –, s öröm, ha feliratkozik hírlevelünkre.

Fehérruhás ,,fényalak”

Templomkupolán sétáló nőalak

Kairó egyik külvárosában 1968. április 2-a és 1971. május 29-e között – az azóta újranevezett – Fényességes Szent Szűz nemzeti szentély (kopt temp­lom) felett több százezezren láthattak és fény­képezhettek egy Szűzanya-jelenést.

Kairói jelenés

A zeituni templomot 1924-ben építették a Szent család egyiptomi menekülésének tisz­­te­letére: a legenda szerint az épület mellett található fa alatt pihent meg Mária és Jó­zsef a gyer­mek Jézussal.

Olvassa tovább!